Ondřej Sláma
osobní stránky

Fotky z venkovského nocení - 29. 8. 2010 - celou sérii najdete v příspěvku Fotky z venkovského nocení (Ondrovy předešlé texty) nejnovější fotografie

O TOMTO WEBU
Vítám vás na svém osobním webu zaměřeném na volnou tvorbu - zejména pak fotografie koncertů, kapel a hudebních akcí obecně.

Jsem zároveň zakladatelem internetové konzultační a reklamnní agentury INBORN zaměřující zejména nas reklamu známou jako PPC.

Během vysokoškolských studií jsem pro účel své diplomové práce také připravil malý SEO projekt Muzikál.com. Jedná se o web věnovaný muzikálům, jejich tvůrcům, hercům a divadlům, ve kterých se české muzikály hrají.

Ondřej Sláma
Planet festival 2009 jsem si nad očekávání přeužil (s přemírou užil a přežil zároveň). Hřebů festivalu byla pro mne hned celá řada. Naprosto nezklamali a ještě dalece přesáhli moje očekávání Orbital, o kterých jsem nikdy ani nedoufal, že je někdy uslyším naživo. Už jen kvůli nim se podle mě pořadatelům podařilo nemožné. Bratři Hartnollové rozkimtali vlny energického nadšení jak v oddaných, tak v neposkvrněných duších. Pro mne v pořadí druhým nejvýznamnějším vystoupením byli Pendulum, kteří už nějaký ten pátek obráží svět ne jako dnb DJ set, ale live kapela. Vystoupení v Roxy jsem si nechal proklouznout pod prsty a Planet Festival mi dal druhou šanci. Byl to nářez, byla to show a stálo to za to (i když zvuk jsem zpočátku chvílema nedával). Nezůstalo ale jen u elektroniky. Poprvé jsem stanul objektivem v tvář jak horlivě očekávaným White Lies a husarským the Klaxons, tak švédskému triu Peter Bjorn and John (absencí čárky v názvu už jistě zmátli kdekoho). White Lies své příznivce také nezklamali. Hráli s chutí i jistotou a zpěvák Henry sem tam i odměnil publikum radostným úsměvem. The Klaxons nastoupili ve slušné palbě a pravděpodobně tím pár svých fanoušků zaskočili. Pokud od nich znáte nějaké uvolněnější kytarovky, tak byste teď slyšeli jinou kapelu. Mnohem drsnější, tvrdší a asi i rychlejší. Naopak Peter Bjorn and John předvedli ze svého repertoáru dle mého soudu širokou škálu a jejich hodinka na pódiu udržela naše oči a uši na stopkách. Z výše jmenovaných na mě trio působilo nejosobnějším dojmem. Charakter každého z nich jako by byl o něco snáze čitelný, byť jsem je viděl poprvé v životě. Jistě i to přispělo kontaktu s publikem, který se dost možná vyvinul až během koncertu, neboť se nejedná o kapelu u nás příliš známou (sám jsem jí znal jen z remixu singlu Young Folks).

Jinak byl celý festival až neuvěřitelně "prodyšný". Tím mám na mysli poměrně méně návtšvníků, než na kolik vypadala kapacita (a co teprv hudební hvězdy). Líto nám to může být jedině kvůli organizátorům, kterýmž bych tímto také rád poděkoval za spolupráci. Já osobně jsem si tak maximálně užil až komorní náladu, vpodstatě uvolněné a pohodové pořadatele i jejich spolupracovníky a nezměnila na tom nic ani ta trocha deště a jen trocha slunce, kterých se nám během víkendu dostalo. Planet Festival 2009 rozhodně na festivalové léto nastavil laťku hodně vysoko. Na této stránce vidíte jen ukázky z jednotlivých koncertů. Pro více fotek prosím vyberte skupinu z odkazů níže.

Planet Festival 2009


Fotogalerie jednotlivých kapel najdete zde:

Orbital - Planet Festival 2009
Peter Bjorn and John - Planet Festival 2009
Pendulum - Planet Festival 2009
The Klaxons - Planet Festival 2009
Vypsaná Fixa - Planet Festival 2009
White Lies - Planet Festival 2009
...snad ještě časem doupravím fotky Sunshine, Skyline, Southpaw, Please The Trees, Niceland, Boxer Rebellion, Loonaloop, Transglobal Underground, 100 Stupňů a Chancers
Planet Festival 2009 - Související odkazy:
Planet Festival - oficiální web akce
Fotky kolegy Davida Peltána na webu Public Project


Naposledy upraveno 9. 6. 2009